reklama

Dobrze kręcą!

Mińsk Mazowiecki

Piotr Giczela 2014-01-22 14:50:56 liczba odsłon: 1833
Klatka z filmiku nakręconego przez gimnazjalistów z Żakowa.

Klatka z filmiku nakręconego przez gimnazjalistów z Żakowa.

Publiczne Gimnazjum w Żakowie wygrało na Mazowszu ogólnopolski konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do Niemarnowania”. W nagrodę do placówki trafi jeden z 16 zestawów do nowoczesnej szkolnej sali audiowizualnej.

reklama

Aby zdobyć tę nagrodę zespół gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Zawiszy Czarnego, który obrał sobie nazwę „Klasa 3”, nakręcił 2-minutowy film, którego przesłaniem jest promowanie niemarnowania jedzenia. Gimnazjaliści w swoim filmiku wcielili się w rolę prezenterów „TV Żaków”, która pokazywała złe i dobre zachowania mieszkańców. W filmiku zachęcano widzów stacji telewizyjnej do szanowania pożywienia. Młodzież przygotowując konkursową prace sama miała okazję z bliska przyjrzeć się prezentowanemu zjawisku.

Praca młodzieży z Żakowa zdobyła największą popularność na Mazowszu. Do konkursu zgłoszono z tego terenu 55 filmów. Na dzieło młodych żakowian w konkursie głosowało ponad 17 tys. osób. Efekt ich pracy można zobaczyć na naszej stronie.

– Co roku do śmieci trafia aż 1/3 całej światowej produkcji żywności. Polacy marnują rocznie aż 9 milionów ton jedzenia. To zagadnienie ważne społecznie. Postanowiliśmy przybliżyć go dzieciom i młodzieży poprzez filmową zabawę. Konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do niemarnowania” był pierwszym w kraju tak dużym programem edukacyjnym poświęconym w całości kwestii marnowania żywności – stwierdza Justyna Janawa z Tesco Polska, jurorka konkursu. – Uczniowie przy okazji tworzenia filmu zaprezentowali swoje liczne talenty - aktorskie, muzyczne, lingwistycznie, plastyczne, reporterskie i nie tylko. Pokazali także, że potrafią zjednać sobie sympatię lokalnej społeczności i internautów, którzy głosowali na ich prace.

W ciągu 11 lat trwania konkursu Tesco pomogło ponad 11 tysiącom szkół podstawowych i gimnazjalnych w całym kraju, wyposażając je w nowoczesny sprzęt o łącznej wartości ponad 13 mln złotych. Publiczne Gimnazjum w Żakowie dołącza w tym roku do grona najaktywniejszych szkół mazowieckich. W ostatnich trzech edycjach aż 4 zespoły z Mazowsza zdobyły cenny sprzęt dydaktyczny dla swoich szkół w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Lesznie i Grodzisku Mazowieckim. (PGL)

 

 


Pisaliśmy już na ten temat:
Multimedia od TESCO
Szkoła z Łukowa najlepsza w Lubelskiem

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama