reklama

Port Lotniczy Lublin

Lubelskie

2012-07-31 18:10:01 liczba odsłon: 1294

Mieszkańcy 22 miast Lubelszczyzny przez całe wakacje mogą oglądać ekspozycję, promującą Port Lotniczy Lublin. W każdym z tych miast wystawa ta gości przez tydzień. Od poniedziałku (30 lipca) ekspozycję tę można zobaczyć na skwerze miejskim przy ul. Zdanowskiego w Łukowie.

reklama
Budowa lotniska od początku budzi szerokie zainteresowanie wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Dzięki kamerom internetowym, zamieszczonym na stronie internetowej, mieszkańcy regionu na bieżąco mogą śledzić postępy prac.

Wystawa ma charakter opowieści na temat budowy Portu Lotniczego Lublin. Rozpoczynają ją zdjęcia Zakładów Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicza oraz krótkie biografie osób, związanych z lubelskimi tradycjami lotniczymi (m.in.: Zygmunt Puławski, Jerzy Rudlicki, Tadeusz Góra, lotniczy klan Kasperków).

W dalszej kolejności można zobaczyć, jak przebiegały prace przy tej największej inwestycji na Lubelszczyźnie. Zdjęcia pokazują kolejne etapy budowy - począwszy od prac z niwelacji terenu, przez budowę drogi startowej, płyty postoju samolotów, aż do budowy terminalu pasażerskiego, który będzie gotowy już na początku września. Na kolejnych tablicach znajdują się wizualizacje oraz wewnętrzny plan terminalu.  

Tym razem, oprócz zdjęć z poszczególnych etapów budowy, pojawiły się stare fotografie, nawiązujące do historii lubelskiego lotnictwa. Zainteresowani mogą zobaczyć również samoloty, jakimi  będzie można polecieć z lotniska w Lublinie. Będą to m.in. Airbus-A320 oraz Boeing 737-800. (opr. Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

reklama
reklama
Advertisement