reklama

Internet też za darmo

Garwolin

Justyna Janusz 2011-11-02 09:37:23 liczba odsłon: 4808

Osiemdziesiąt laptopów chce kupić gmina Miastków Kościelny dla swoich niepełnosprawnych i niezamożnych mieszkańców. Przez trzy lata bezpłatnie korzystaliby oni z tych urządzeń. Każde z nich ma mieć łączność internetową. Koszt takiego programu to 800 tysięcy złotych. Gmina stara się o pozyskanie tych pieniędzy z funduszy unijnych. – Jeśli je otrzymamy, to zrealizujemy ten projekt – mówi Jerzy Jaroń, wójt gminy Miastków Kościelny.

reklama
Gmina złożyła dwa wnioski o dofinansowanie projektów, zapobiegających wykluczeniu cyfrowemu. Pierwszy z nich stawia właśnie na przekazanie sprzętu indywidualnym użytkownikom. Pracownicy gminy już wytypowali takie osoby. W pierwszej kolejności docierano do niepełnosprawnych. Pomyślano również o dzieciach i młodzieży, pochodzących z ubogich rodzin, których nie stać na zakup komputera. - Warunkiem zakwalifikowania do programu był dochód poniżej minimum socjalnego – dodaje wójt. – Uważamy, że właśnie te rodziny takiej pomocy najbardziej potrzebują.
W ramach projektu przez trzy lata opłacano by również korzystanie z internetu przez osoby, które dostaną laptopy.
Pracownicy gminy napisali też drugi projekt. Jego koszt opiewa na 1 milion złotych. Za te pieniądze gmina chce zinformatyzować: szkoły, przedszkola i sam urząd. Chodzi o zakup: komputerów, sprzętu informatycznego, a do szkół – tablic interaktywnych. Oba projekty zakładają, że w 85% zostaną sfinansowane ze środków unijnych, a 15% wyłoży urząd gminy.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement