masz informacje? zadzwoń: 513 00 99 99, wyślij SMS lub napisz

najnowszy nr 12/2017

w sprzedaży od 2017-03-22

F a c e b o o k

5556 / 10 (Siedlce)

2011-06-25 08:15:40 / autor: Mariola Zaczyńska

rys. Mirosław Andrzejewski

Teraz Siedlce

Jesteśmy atrakcyjni dla zagranicznych inwestorów. Wiceprezydent Anna Sochacka potwierdziła, że w Siedlcach chcą otworzyć swoje firmy Szwedzi i Włosi.- To były konkretne rozmowy – deklaruje Anna Sochacka. – Jestem dobrej myśli. Szwedzi zamierzają otworzyć w Siedlcach serwis samochodów ciężarowych. Mogłoby tu znaleźć zatrudnienie około 50 osób. Włosi myślą natomiast o… wytwórni czekoladek i słodyczy.


- W pierwszym etapie inwestycji zatrudnienie znalazłoby około 150 osób – wyjaśnia Anna Sochacka. – Docelowo, gdy firma się rozwinie, będzie praca dla około 400 osób.

Prezydent Kudelski zdradził, że zatrudnienie może się zwiększyć także w Stadlerze. - Dowiedziałem się właśnie, że mają dobry nowy kontrakt i zamierzają podwoić produkcję. Znajdzie to wymierny efekt w nowych miejscach pracy. Docelowo Stadler liczyłby około 300 osób załogi.

Te dobre wieści przyszły w samą Teraz Siedlce porę. ZPP AUTO złożyło właśnie wniosek o upadłość, co dla załogi może oznaczać utratę pracy. Likwidacja batalionu rozpoznawczego to kolejne osoby w rejestrze bezrobotnych (mowa głównie o pracownikach cywilnych, gdyż żołnierze otrzymali pracę w innych garnizonach).

 - Zainteresowanie inwestorów to efekt naszych działań, które uwiarygodniły siedlecki samorząd jako poważnego partnera w rozmowach – stwierdził prezydent Kudelski. – Obiecaliśmy, że zrobimy drogi dojazdowe, by zakład mógł istnieć... i zrobiliśmy. Zapewniliśmy media, infrastrukturę, to zostało docenione. Inwestycje PEC i PWiK także służą poprawie infrastruktury, co inwestorzy doceniają.

Władze miasta podkreśliły także znaczenie otrzymania godła TERAZ POLSKA. - Ta informacja idzie w świat i ma znaczenie. Jesteśmy dzięki temu postrzegani jako wiarygodni i atrakcyjni. Mamy specjalną strefę ekonomiczną – wyliczał Wojciech Kudelski. Inwestorzy faktycznie zaczęli zwracać uwagę na Siedlce. Jak zdradziła Anna Sochacka, prezydent rozmawia także z innymi ewentualnymi kontrahentami, którzy widzą w Siedlcach potencjał. (MZ)

drukuj

Komentarz został dodany.
Zostanie wyświetlony po zaakceptowaniu przez moderatora.
  • k o m e n t a r z e [ 10 ]
  • dodaj
  • sortowanie od najnowszych