reklama

Teraz Siedlce

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2011-06-25 08:15:40 liczba odsłon: 5822
rys. Mirosław Andrzejewski

rys. Mirosław Andrzejewski

Jesteśmy atrakcyjni dla zagranicznych inwestorów. Wiceprezydent Anna Sochacka potwierdziła, że w Siedlcach chcą otworzyć swoje firmy Szwedzi i Włosi.- To były konkretne rozmowy – deklaruje Anna Sochacka. – Jestem dobrej myśli. Szwedzi zamierzają otworzyć w Siedlcach serwis samochodów ciężarowych. Mogłoby tu znaleźć zatrudnienie około 50 osób. Włosi myślą natomiast o… wytwórni czekoladek i słodyczy.

reklama

- W pierwszym etapie inwestycji zatrudnienie znalazłoby około 150 osób – wyjaśnia Anna Sochacka. – Docelowo, gdy firma się rozwinie, będzie praca dla około 400 osób.

Prezydent Kudelski zdradził, że zatrudnienie może się zwiększyć także w Stadlerze. - Dowiedziałem się właśnie, że mają dobry nowy kontrakt i zamierzają podwoić produkcję. Znajdzie to wymierny efekt w nowych miejscach pracy. Docelowo Stadler liczyłby około 300 osób załogi.

Te dobre wieści przyszły w samą Teraz Siedlce porę. ZPP AUTO złożyło właśnie wniosek o upadłość, co dla załogi może oznaczać utratę pracy. Likwidacja batalionu rozpoznawczego to kolejne osoby w rejestrze bezrobotnych (mowa głównie o pracownikach cywilnych, gdyż żołnierze otrzymali pracę w innych garnizonach).

 - Zainteresowanie inwestorów to efekt naszych działań, które uwiarygodniły siedlecki samorząd jako poważnego partnera w rozmowach – stwierdził prezydent Kudelski. – Obiecaliśmy, że zrobimy drogi dojazdowe, by zakład mógł istnieć... i zrobiliśmy. Zapewniliśmy media, infrastrukturę, to zostało docenione. Inwestycje PEC i PWiK także służą poprawie infrastruktury, co inwestorzy doceniają.

Władze miasta podkreśliły także znaczenie otrzymania godła TERAZ POLSKA. - Ta informacja idzie w świat i ma znaczenie. Jesteśmy dzięki temu postrzegani jako wiarygodni i atrakcyjni. Mamy specjalną strefę ekonomiczną – wyliczał Wojciech Kudelski. Inwestorzy faktycznie zaczęli zwracać uwagę na Siedlce. Jak zdradziła Anna Sochacka, prezydent rozmawia także z innymi ewentualnymi kontrahentami, którzy widzą w Siedlcach potencjał. (MZ)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement