reklama

Wybory bez „Szefowej”

Łuków

Piotr Giczela 2010-10-18 18:53:11 liczba odsłon: 4843
Kazimiera Goławska, wójt gminy Łuków podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Świdrach. Fot. PGL

Kazimiera Goławska, wójt gminy Łuków podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Świdrach. Fot. PGL

– Nie wystartuję w najbliższych wyborach na wójta gminy – stwierdziła oficjalnie Kazimiera Goławska, najdłużej w Polsce kierująca gminą. – Trzeba umieć odejść w odpowiednim momencie. Ja ten moment właśnie wybrałam – powiedziała dziennikarzom.

reklama
K. Goławska, która wraz z Wiktorem Osikiem, obecnie swym zastępcą, przed 37 laty tworzyła zręby przyszłej gminy - terenowej jednostki administracji państwowej, najpierw, nieprzerwanie od 1973 do 1990 r. była jej naczelnikiem, a później kierowała nią jako wójt. Początkowo na to stanowisko wybierali ją radni, a później wszyscy uprawnieni do głosowania w powszechnych wyborach samorządowych mieszkańcy gminy. Bardzo wiele osób w gminie Łuków o K. Goławskiej nie mówi inaczej jak „Szefowa”.

W ciągu 37 lat kierowana przez K. Goławską gmina Łuków z obszaru zacofanego pod względem drogownictwa, oświaty, bez wodociągów, instalacji gazowych, bez kanalizacji i oczyszczalni ścieków, ze skromną liczbą podmiotów gospodarczych, wyrosła na jedną z najlepszych gmin samorządowych Lubelszczyzny.

O tym, czego udało się dokonać samorządowcom i mieszkańcom gminy kierowanej przez „Szefową”, a także o jej planach na najbliższą przyszłość, o działalności pisarskiej pani wójt i o przyszłości gminy można będzie przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (24)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement