reklama

Artykuły

Fotogram w Chełmie

Siedlce

Do 11 maja w Galerii Atelier w Chełmie można oglądać wystawę fotografii Grupy Twórczej "Fotogram" z Siedlec.

0
417

Wiem, dlaczego zostałam skreślona

Siedlce, Suchożebry

Marlena Uziębło fot. Janusz Mazurek

Żegnaj GOK. Dziękuję za superrok - napisała na Facebooku Marlena Uziębło, która od roku pełniła obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach. Straciła tę posadę. Nie ukrywa, że było to dla niej zaskoczeniem.

6
1214

Siedlce cegiełka po cegiełce

Siedlce

Cztery wystawy, prezentujące wszystko to, co Muzeum Regionalne w Siedlcach ma w swoich zbiorach najlepszego oraz eksponaty, wypożyczone m.in. z Muzeum XX. Czartoryskich w Krakowie.

0
415

Forecki w Fokusie

Siedlce

Kiedy w 2011 r. fotograf z Poznania Mariusz Forecki otwierał w Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach wystawę "I love Poland", oprócz prezentowanych na ścianach galerii prac pokazał również - na rzutniku - mnóstwo innych swoich zdjęć.

0
755

Setki tysięcy złotych na książkowe nowości!

Siedlce

Program

220 tys. złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 otrzyma na zakup nowości wydawniczych 19 siedleckich bibliotek.

1
1071

Powietrze, przyroda, przestrzeń niesamowita

Siedlce

Na wernisaż wystawy Michała Godlewskiego (pierwszy z prawej), mimo niesprzyjającej pogody, przyszło bardzo dużo osób, w tym jego mistrz artysta malarz Antoni Wróblewski (pierwszy z lewej), fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk.

Przyszli przyjaciele i znajomi. Artyści plastycy i towarzysze podróży. Na wernisażu wystawy Michała Godlewskiego "Przestrzeń zamiejska" wśród licznie przybyłych gości można było zauważyć i jego mistrzów (Antoni Wróblewski i Dariusz Izdebski) i jego uczniów, którzy chodzą do niego na karate. Nie zabrakło Witolda Kukli, u którego ojca Michał Godlewski uczył się jubilerstwa. I prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego, z którym malarz... w dzieciństwie bawił się w piaskownicy.

1
5365

Wygraj bilety na minimaraton ze Strażnikami Galaktyki! (rozstrzygnięty)

Siedlce

plakat

5 maja w siedleckim kinie Helios odbędzie się minimaraton filmowy podczas którego wyemitowane zostaną filmy: Strażnicy Galaktyki oraz Strażnicy Galaktyki vol 2. Wygraj bilety na to wydarzenie!

0
488

Taneczne show na weselu!

Siedlce

Szalony pierwszy taniec

Pierwszy taniec to wyjątkowy moment każdego wesela. Państwo młodzi wychodzą na środek sali, skupione są na nich oczy wszystkich gości i czeka ich najważniejszy występ w życiu. Zobaczcie, jak wyglądał w wykonaniu Magdaleny i Pawła - mieszkańców naszego regionu. Panie powinny być zachwycone!

33
37606

Malarska wędrówka po przestrzeni zamiejskiej

Siedlce

Akwarela Michała Godlewskiego

Akwarele, prace na płótnie i batiki Michała Godlewskiego od 26 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Teatralnej CKiS. Wernisaż wystawy, zatytułowanej „Przestrzeń zamiejska”, rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

0
1788

Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Siedlcach

Siedlce

plakat

Przedstawiamy program siedleckich obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

0
746

Relacje z imprez

Miasteczko rowerowe otwarte!

Siedlce

Na otwarcie przyszły również dzieci z przedszkola

Obejrzyjcie materiał wideo z wczorajszego (27 kwietnia) otwarcia Miasteczka Rowerowego przy ulicy Sobieskiego w Siedlcach.

1
4309

Myśliwi sadzili las

Łuków, Adamów, Wola Gułowska

sadzenie lasu

2500 sadzonek dębu szypułkowego posadzili w leśnictwie Gułów (gmina Adamów) myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego 304 Ryś w Adamowie.

2
1391

W Bojmiu - dama z... odpadków

Siedlce, Kotuń, Bojmie

Dzień Ziemi w Bojmiu

W Zespole Szkół w Bojmiu (gm. Kotuń) odbył się Dzień Ziemi. Choć zima ciągle ścierała się z wiosną, impreza trafiła w dziesiątkę.

0
2850

Wspólna wycieczka do Kopernika

Sokołów Podlaski

dzieci z Czekanowa

12 kwietnia Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Kożuchowie oraz Niepubliczną Szkołą Podstawową w Przywózkach wybrały się na wspólną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

0
397
Reklama

Wirtualne życzenia wielkanocne

Siedlce

wideokonferencje w .6

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi korkami. Uczniowie „Szóstki” złożyli sobie życzenia Wielkanocne z uczniami ze szkół z Rumunii, Hiszpanii i Włoch podczas videokonferencji przeprowadzonych za pomocą Skype. Była to niesamowita okazja do użycia języka angielskiego oraz spotkania zagranicznych kolegów i koleżanek.

1
1012

Siedleccy mistrzowie ortografii

Siedlce

Patronat
TS
Dyktando siedleckie

Znamy laureatów VII Dyktanda Siedleckiego! Obejrzyjcie relację foto i wideo z uroczystości wręczenia nagród mistrzom ortografii!

8
6029

Spotkanie wielkanocne

Mińsk Mazowiecki

Jakubów

Coroczną tradycją Wójt Gminy Jakubów – Hanny Wocial jest organizacja spotkania wielkanocnego. Tym razem odbyło się ono 10 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.00 na korytarzu górnym Urzędu Gminy Jakubów.

0
359

Uroczystości pod pomnikiem w Iganiach

Siedlce

Iganie

Punktualnie o godzinie 12 pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Iganiami, rozpoczęły się uroczystości z okazji 186. rocznicy tego wydarzenia.

3
722

"Oblężenie" Prusa - Dni Otwarte Szkoły

Siedlce

Dni otwarte w Prusie

SIEDLCE. Dni Otwarte w Prusie jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas trzecich. W sumie w prezentacjach wzięło udział kilkuset uczniów nie tylko z Siedlec, ale z terenu całego regionu.

1
2397

Mistrzowie w swoim fachu!

Siedlce

sztućce

Wczoraj (4 kwietnia) w hali sportowej przy ZSP nr 3 w Siedlcach odbyły się III Mistrzostwa Młodych Kelnerów. Obejrzyjcie galerię zdjęć i relację wideo!

1
1158

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama
Kup e-wydanie

Najnowszy numer 17/2017 w sprzedaży od 2017-04-26.

reklama
reklama
reklama

Sonda

Przekroczenie granic obrony koniecznej podczas bronienia się przed włamywaczami nie będzie karane. Co popierasz tę propozycję ministra sprawiedliwości?


Zobacz komentarze (1)