reklama

Artykuły

Jubilatka wyróżniona przez Marszałka

Mazowsze

Mirosław Krusiewicz wręcza medal Pro Mazovia Marzenie Kowalczuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego Marszałek województwa Adam Struzik wyróżnił Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej medalem pamiątkowym Pro Mazovia.

0
2295

Miłość jest wszędzie - statystycznie

Siedlce

Wojciech Błach, Magdalena Waligórska, Marta Chodorowska i Stanisław Banasiuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

- Bardzo się cieszę, że wystąpiłem dziś w Siedlcach. To miasto jest mi bliskie. Tu mieszka mój brat. Nie zaprosiłem go jednak na spektakl, bo gdyby była klapa, to byłoby mi głupio...

0
3484

Nie wybrałem tych prac tylko ze względu na ich urok

Siedlce

Paweł Żak i Andrzej Sołtysiuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

- Te prace są większego częścią cyklu, który zacząłem realizować w 2008 roku. Jak się okazało niespodziewanie dla mnie samego, długo się on rozwijał. Do tej pory powstało ponad 70 prac, do których się przyznaję. Powstało ich oczywiście dużo więcej, ale nie wszystkie przeszły próbę czasu...

0
682

Nikt nie jest doskonały

Siedlce

O tym, że „nikt nie jest doskonały” wiedzieli już chociażby bohaterowie komedii „Pół żartem, pół serio”.

0
71

Szlagiery i orkiestra

Mińsk Mazowiecki

Koncert Orkiestry Detej

22 października w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka.

0
127

Co ma wspólnego kultura z energią?

Siedlce

Od lewej: prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski, wicepremier Piotr Gliński i minister Energii Krzysztof Tchórzewski fot. AK

O tym jak ważne jest połączenie kultury z branżą energetyczną, mówili dzisiaj (20 października) w Siedlcach wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński oraz minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

7
1437

Pryzwan o Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Siedlce, Stok Lacki

plakat

Biblioteka Publiczna w Stoku Lackim

0
71

Spotkanie z Mariolą Pryzwan

Siedlce

plakat

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

0
54

Podwójny jubileusz

Siedlce

plakat

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach świętuje w tym roku 65-lecie istnienia i 15-lecie nadania placówce imienia Heleny Radlińskiej. Uroczyste obchody jubileuszowe rozpoczną się dziś, 20 października o godz. 15.00.

0
368

Terapia śmiechem

Siedlce

plakat

Trzy filmy, będące profesjonalnym zapisem weekendowego seminarium, prowadzonego przez Marka Gungora, zostaną zaprezentowane w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach. Czteroipółgodzinne zajęcia „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” rozpoczną się 22 października o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.

1
513

Relacje z imprez

Piknik ziemniaczany

Sokołów Podlaski, Sterdyń

Sterdyń

19 października dzieci z Gminnego Przedszkola w Sterdyni przy pięknej, jesiennej pogodzie obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka.

0
849

Dzień Edukacji Narodowej w Czekanowie

Sokołów Podlaski, Czekanów

Czekanów

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie sprawili, że był to wyjątkowy Dzień Nauczyciela. Wdzięczni za pracę i trud włożony w edukację i wychowanie zabrali nauczycieli… na Hawaje.

1
1363

Nie wyrzucaj jedzenia!

Siedlce

fot. Aga Król

Dzisiaj (17 października) z okazji Światowego Dnia Żywności, w Siedlcach odbył się happening zachęcający do rozsądnych zakupów i niewyrzucania jedzenia.

3
5612

Uczniowie SP w Dąbrówce - Stany z wizytą w komendzie

Siedlce, Dąbrówka-Stany

fot. KMP Siedlce

Dzisiaj (12 października) Komendę Miejską Policji w Siedlcach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce - Stany. Uczestników wycieczki z pracą funkcjonariuszy zapoznawali policjanci z pionów kryminalnego i prewencji.

1
4282

Inauguracja 15. edycji Święta Drzewa

Siedlce

fot. Krzysztof Suchożebrski

Święto Drzewa to wydarzenie podsumowujące działania dla drzew w mijającym roku, sadzenie nowych drzew na Polach Mokotowskich w Warszawie, spotkanie z Klubem Gaja w Bibliotece Narodowej, wręczanie nagród, statuetek i inne miłe chwile spędzone wśród miłośników przyrody.

0
1249

Wolontariusze są dumni z takiego patrona

Siedlce

fot. Adam Krasuski

Wczoraj, 5 października w „Domu nad Stawami” Domu Pomocy Społecznej odbyła się niezwykła uroczystość, którą zapoczątkował wernisaż wystawy pokonkursowej pt. „Albertowskie ścieżki”.

0
5661

Ślubowanie pierwszoklasistów w Czekanowie

Sokołów Podlaski, Czekanów

NSP Czekanów

29 września był wyjątkowym dniem dla uczniów pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie. Tego dnia pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.

0
898

Z Mordów do Doliny Krzemowej?

Siedlce, Mordy

Uczestnicy warsztatów

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz w jej filii w Czepielinie zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie 20 młodych czytelników książnicy.

0
1113

Przedszkolaki dbają o „Henryka”

Siedlce

fot. Krzysztof Suchożebrski

Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" w Siedlcach od paru lat organizuje Siedleckie Dni Drzewa, tydzień poświęcony przyrodzie i jej ochronie. Celem tych wydarzeń jest zwrócenie uwagi mieszkańców i gości naszego miasta na miejską zieleń.

0
1538

Żniwo mandatów

Siedlce

fot. KMP Siedlce

KMP Siedlce informuje o efektach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) na terenie powiatu. Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. 40 kierowców otrzymało mandaty karne. 17 zostało pouczonych.

11
7496

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama
reklama
reklama
reklama

Sonda

Lekarz informuje, że nie będzie wykonywać żadnych zabiegów u dzieci bez obowiązkowych szczepień. Czy popierasz jego stanowisko?


Zobacz komentarze (9)