reklama

Artykuły

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Węgrowie

Węgrów

plakat

W niedzielę 28 stycznia o godz. 16 w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się „Noworoczny koncert patriotyczny”.

0
29

Pastorałki Emilki z Fabryki Piosenki
Nagrodzone w Puławach

Łuków, Puławy

Emilka Szczesniak Fot. Arch ŁOK

Emilka Szcześniak, jedna z najmłodszych, utalentowanych wokalistek z Łukowskiego Ośrodka Kultury, zajęła III miejsce na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018. Występowała w grupie dzieci z klas I-III.

0
21

Cały Pruszyn trzyma kciuki!

Siedlce

Olga Jagieło opowiada Tomaszowi Markiewiczowi o kulisach „The Voice Kids”

1
2146

W Śmiarach biło kolędnicze serce polskie

Siedlce, Śmiary, gmina Wiśniew

Zespół Ludowy

Dziesięć zespołów i pięciu solistów wzięło udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”, który dziś (21 stycznia) odbył się w Śmiarach w gminie Wiśniew.

0
9228

Kochać jak to łatwo powiedzieć

Siedlce

Trudniej zaśpiewać Jeśli ktoś chce zaśpiewać piosenkę dla ukochanej, ukochanego ( wszak zbliżają się Walentynki) to nadarza się okazja. 13 lutego w Strzale odbędzie się II Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej.

1
287

Międzynarodowe kolędowanie

Siedlce, Wiśniew

plakat

W niedzielę 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Śmiarach (gm. Wiśniew) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędnicze Serce Polskie".

0
207

Finisaż wystawy Antoniego Wróblewskiego aktualizacja

Siedlce

Antoni Wróblewski i Zbigniew Piwoński, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Antoni „Tolo” Wróblewski to jeden z najbardziej znanych artystów siedleckich, wychowawca wielu pokoleń plastyków, laureat nagrody Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki” i stypendysta Prezydenta Miasta Siedlce. 18 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach będzie podpisywał 200-stronicowy album, zatytułowany po prostu „Antoni Wróblewski”.

15
6553

Tak fotografuje Fotoklub

Siedlce

Piotr Rekucki, Dominik Greger, Katarzyna Kusznerczuk i Wiesław Denisiuk, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

60 zdjęć 30 autorów zaprezentowali w Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach członkowie zaprzyjaźnionego z Grupą Twórczą Fotogram Fotoklubu Podlaskiego...

0
4001

Konkurs łukowskiego Nadleśnictwa rozstrzygnięty!
Rezerwat w monografii

Łuków, gmina Łuków

Łukowski nadleśniczy Grzegorz Uss i Karolina Barc, zajmująca się w Nadleśnictwie m.in. edukacją, prezentują nowa monografię o rezerwacie „Jata”. Fot. PGL

„Jata. Rezerwat przyrody, miejsce pamięci”, to pierwsza publikacja o charakterze naukowym, opisująca jeden z największych polskich rezerwatów przyrody i największy obszar chroniony, na którym występuje drzewostan jodłowy. Co ciekawe, książki tej nie kupi się w księgarniach czy w Internecie. Ale można ją wygrać w konkursie na łamach „TS”!

0
698

Poszukiwacze historii, czyli: Jaki jest między nami związek? Bardzo poważny.

Siedlce

Poszukiwanie przodków jest wciągającą pasja, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

- Ty jesteś córką Mietka! - starszy Pan bardziej stwierdził, niż zapytał. Kiedy usłyszał, że jestem córką Zbyszka, zbity z pantałyku, zagadnął zaczepnie: - Taaak, to co tutaj robisz?!!

3
4282

Relacje z imprez

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kosowie Lackim

Sokołów Podlaski, Kosów Lacki

WOŚP w Kosowie Lackim

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy przeprowadzonej w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0
205

Koncert Kolędy Pokoleń w SP2

Siedlce

Kolędy Pokoleń

Po raz siódmy społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 zaprosiła mieszkańców naszego miasta na wspólne kolędowanie, które odbyło się 10 stycznia.

3
347

Poloneza czas zacząć!

Siedlce

turniej poloneza

W hali przy ZSP nr 3 w Siedlcach (ulica Popiełuszki) dzisiaj (9 stycznia) odbył się III Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy! Obejrzyjcie relację wideo i foto!

0
21670

Rozpoczęcie roku jubileuszowego

Siedlce

Kopiec Pamięci

W Majówce, przy Kopcu Józefa Piłsudskiego zainaugurowano obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

3
335

Jest magicznie i świątecznie!

Sokołów Podlaski

Dzieci z aktorami „Rancza”

W Domu Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim trwa wigilijne spotkanie zorganizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dla małych podopiecznych Caritas z: Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego oraz Domu Dziecka w Julinie. Gośćmi specjalnymi są aktorzy popularnego serialu „Ranczo” Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło.

0
2626

Kolędują „Małemu”

Siedlce

Mali kolędnicy

Dzisiaj (20 grudnia) od godziny 9 w Sali Białej siedleckiego MOK trwają przesłuchania do XIII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu”. Obejrzyjcie galerię zdjęć!

0
12683

II Dzień Kolejarza w siedleckiej „Kolejówce”

Siedlce

Dzień Kolejarza

7 grudnia tuż po godzinie 10 uczniowie, kadra pedagogiczna i dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema rozpoczęli, już po raz drugi, świętowanie Dnia Kolejarza.

3
3846

Mikołajki w Bibliotece

Łuków, Krzywda

Mikołajki w Krzywdzie

6 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie, zorganizowała „Mikołajki dla Dorosłych”, które odbyły się w Centrum Kultury i Integracji Społecznej.

0
1638

Odwiedziny w „TS”

Siedlce, Ługi Wielkie, Zbuczyn

Wycieczka z Ługów Wielkich

Dzisiaj (7 grudnia) redakcję „Tygodnika Siedleckiego” odwiedziła wycieczka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ługach Wielkich.

0
460

Matematyka to ich żywioł

Siedlce

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”.

0
1342

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama

Najnowszy numer 4/2018 w sprzedaży od 2018-01-24.

reklama
reklama

Sonda

Czy osoby palące powinny zarabiać mniej, bo częściej korzystają z przerw w pracy?


Zobacz komentarze (3)
Advertisement