reklama

Honorowi krwiodawcy z „Kolejówki” w służbie narodowi

Honorowy Dawca Krwi z "Kolejówki", fot. arch. szkoły

24 października kolejny już raz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach uczestniczyła w akcji Honorowego Oddawania Krwi. Aż 38 osób z siedleckiej „Kolejówki” włączyło się w tak szlachetną akcję.

reklama

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Żadna fabryka nie jest w stanie tej krwi wyprodukować. Można pozyskać ją tylko od innych ludzi, dlatego też od lat siedlecka „Kolejówka” co najmniej kilka razy w roku bierze czynny udział w zorganizowanych Akcjach Honorowego Krwiodawstwa we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Siedlcach.

Inspiratorem i głównym pomysłodawcą tej idei jest Elżbieta Próchenko przy czynnej współpracy Joanny Rak. W obecnej chwili jest w szkole około 30 Honorowych Krwiodawców, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, ale liczba ta sukcesywnie się zwiększa. Młodzież bardzo chętnie włącza się w możliwość ratowania życia osobom potrzebującym.

- Pełnoletni uczniowie naszej szkoły regularnie zgłaszają się do punktów krwiodawstwa. Jesteśmy dumni, że tylu młodych ludzi pragnie w ten sposób pomagać Właśnie zakończył się w naszej szkole Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Żyj zdrowo i z pasją”. To dowód na to, że młodzież pragnie dzielić się z potrzebującymi tym, co ma najcenniejszego – stwierdza wicedyrektor szkoły, Joanna Wojtkowska-Śpiewak.


Organizm pozbawiony krwi nie przeżyje. Nie przetrwa bez niej żadna komórka w naszym ciele. Dlatego właśnie oddawanie krwi na potrzeby chorych i rannych jest czynem szlachetnym, daje też niezwykłą satysfakcję z możliwości niesienia pomocy i ratowania życia.
W tym wyjątkowym czasie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – w służbie Ojczyźnie i drugiemu Człowiekowi –  młodzi ludzie również w taki sposób pokazują swój patriotyzm. Oddawanie krwi, jest to dla nich wielką osobistą satysfakcją ze spełnienia dobrego uczynku i okazania pomocy potrzebującym. W końcu nie każdy ma okazję przyczyniać się na co dzień do ratowania ludzkiego życia!

                                                                                                                                       ZSP nr 6 w Siedlcach

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement