reklama

Nie czekają, przewidują

Rektor Bożena Piechowicz powitała studentów.

Pierwsi zaczęli kształcić pielęgniarki, teraz pierwsi zaczynają uczyć położne.

reklama

– Prawie 9 tysięcy absolwentów jest naszą dumą i sukcesem – mówiła rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach dr Bożena Piechowicz, inaugurując nowy rok akademicki.

Ta niepubliczna uczelnia rozpoczęła 20. rok swojej działalności. Utworzono ją w 1999 roku jako Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania. Przez pierwsze lata kształciła w kierunkach ekonomicznych, potem doszły kierunki medyczne. Szkoła już 10 lat temu dała możliwość nauki na kierunku pielęgniarstwo.

– Przewidujemy trendy na rynku pracy, nie czekając na sygnały alarmowe z gospodarki – mówiła pani rektor.

W tym roku, jako pierwsza niepubliczna uczelnia w Polsce, Collegium oferuje również studia z położnictwa. Szkoła zdobyła pieniądze na stypendia dla studentów, dzięki którym mogą oni zarobić już na samym studiowaniu.

Pani rektor mówiła o danych ZUS, zgodnie z którymi 97% absolwentów Collegium pracuje lub prowadzi własną działalność gospodarczą.

– Czas od uzyskania dyplomu do podjęcia pierwszej pracy jest krótszy niż miesiąc – dodała. – A średnie zarobki są zbliżone do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce.

W tym roku akademickim na Collegium Mazovia zostanie uruchomione Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych, wysokospecjalistyczne laboratoria pozwalające odtwarzać realne sytuacje medyczne.

Fotoreportaż z uroczystości Sylwia Tarkowska.

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement