reklama

Tak malują słuchacze SUTW-u

Wernisaż wystawy cieszył się dużym zainteresowaniem, fot. Ana

Prace malarskie 19 pań i jednego pana można od dziś oglądać na wystawie słuchaczy pracowni rysunku i malarstwa Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

reklama

W Małej Galerii Sztuki i budynku "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach znajdziemy ok. 60 prac - zróżnicowanych tematycznie i namalowanych w różnych technikach malarskich. Są wśród nich: pejzaże, portrety, martwe natury, widoki z okna oraz z oknem w roli głównej, baletnice, a nawet... prace, wzorowane na ikonach.

Zostały wyeksponowane tematycznie i tonacjami barw, dzięki czemu prac jednego autora szukamy w różnych miejscach Małej Galerii Sztuki. I jest to duża zaleta tej wystawy.

Autorzy prac (Alicja Brodzik, Bożena Czarnocka, Alicja Gawryjołek, Alfreda Grochowska, Stanisława Hardejewicz, Zofia Iwańczuk, Zbigniew Janas, Janina Jankowska, Jolanta Kamińska, Elżbieta Kieliszek, Anna Klejc, Grażyna Kot, Danuta Krukowska, Matylda Łęczycka, Bożena Mańkowska, Krystyna Piejka, Grażyna Pogonowska, Irena Szlachowicz, Alicja Ślesicka i Teresa Sikorska), od 3 lat pracują pod okiem Aleksandry Rykały. Wcześniej pracownią plastyczną SUTW opiekowali się: Andrzej Sołtysiuk, Tomasz Nowak, Iza Staręga i Marcin Sutryk. Widać, jak z roku na rok coraz bardziej doskonalą swój warsztat malarski. Coraz piękniej i coraz śmielej się rozmalowują. 

Patrząc na niektóre z prezentowanych prac, ma się wrażenie, że ich ładunek energetyczny i emocjonalny jest tak duży, iż za moment wystrzelą z ram, w które zostały oprawione.

Prace, wzorowane na ikonach, zachwycają nie tylko świetnym uchwyceniem proporcji i wpasowaniem się w "kanon" ikonopisa, ale też kunsztem wykonania.

Wystawę można oglądać do 4 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00 oraz zgodnie z harmonogramem imprez. Wstęp bezpłatny. (Ana) 

 

 

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement