reklama

Parparusza, Feniks i marzenia

Program na żywo w baśniowym telewizorze, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Opowieści Parparuszy, pokaz mody szlachty średniowiecznej, parada z parasolami i lampionowym Feniksem wzdłuż brzegu Bugu oraz puszczanie razem z zapalonymi świeczkami swoich marzeń na rzekę, która obiecała, że je wszystkie spełni...

reklama

...to główne atrakcje III Międzynarodowego Festiwalu Bajek, organizowanego przez fundację Oni - to My

Festiwal ten odbywa się w Hajnówce. W tym roku po raz pierwszy zagościł w Drohiczynie, w karczmie Stara Baśń i w Czeremsze. 

W nadbużańskim spotkaniu, oprócz wspomnianej Parparuszy - Wędrownej Wytwórni Zdarzeń, wzięli udział Wiktor Malinowski i Teatr Delikates, Studio Mody Paparać-Kvietka, Teatr Sztorm i Natalia Gierasimiuk z fundacji Oni - to My.

Oni – to: osoby niepełnosprawne, seniorzy, bezdomni, bezrobotni, dzieci i młodzież, grupy zagrożone wykluczeniem społecznym oraz potrzebujące wsparcia, m.in. osoby: pokrzywdzone przestępstwem, przebywające w zakładach karnych i opuszczające je.

III Międzynarodowy Festiwal Bajek rozpoczął się w tym roku już w czerwcu.

21 czerwca zainaugurował go w Areszcie Śledczym w Hajnówce projekt społeczny "100 Birds - Setka ptaków". Jego pomysłodawcami są François Monnet oraz fundacja Oni - to My.

W ramach projektu w Areszcie Śledczym w Hajnówce stworzono pierwszego na świecie ptaka i jednego z trzech powstających w Polsce, który symbolicznie opuścił mury aresztu. Kolejne ptaki-lampiony powstaną w miejscach, w których mieszkają ludzie z różnych powodów niemający swoich domów. Od 23 do 26 lipca swojego ptaka wolności robiły dzieci z Domu Dziecka w Białowieży. A 24 lipca Teatr Delikates i Wiktor Malinowski zaprezentowali osadzonym słuchowisko „Z głową w chmurach”. 

III Międzynarodowy Festiwal Bajek dziś, 27 lipca od godz. 11.00 do 16.00 będzie się odbywał w Parku Miejskim w Hajnówce. Jutro w tych samych godzinach będzie można w nim uczestniczyć w GOK-u w Czeremsze.

Symbolizujące wolność ptaki mają przypominać o prawie człowieka do bycia wolnym, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazł i kraju, z którego pochodzi. Projekt zakończy się w Sztokholmie, wystawą 100 stworzonych przez jego uczestników ptaków. 

Biorąc udział w tym przedsięwzięciu, Służba Więzienna wpisała się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.(Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement