reklama

„Kolejówka” włączyła się w obchody 200-lecia Diecezji Siedleckiej

fot. ZSP nr 6 w Siedlcach

Dnia 12 czerwca 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przeżywała Szkolny Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej.

reklama

Szkolne obchody rozpoczęło spotkanie z ks. kanonikiem, mgr lic. Krzysztofem Stepczukiem, który pełen mocy Ducha Świętego wskazywał jak w dziejach wspólnoty diecezjalnej odnajdywać  źródła głębokiej wiary, szczerej miłości do Boga i bliźniego oraz odwagę dawania świadectwa przynależności do Chrystusa w codziennym życiu. W związku z przypadającą rocznicą uczniowie klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych zaprojektowali gry planszowe o Diecezji Siedleckiej. Edukacyjne gry planszowe z historycznym kontekstem to świetna zabawa, a zarazem lekcja historii w zupełnie nowej, pomysłowej formie. 

Jednym słowem, każdy może odbyć niesamowitą podróż w przeszłość. Spotkanie  miało na celu popularyzację gier i uczczenie dwusetnej rocznicy.  Młodzi graficy zaprojektowali gry od podstaw, przygotowując instrukcje i plansze. Samodzielnie wykonali również pudełka do poszczególnych gier. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że warto grać w gry planszowe, ponieważ jest to dobry pomysł na spędzenie czasu i pogłębienie wiedzy z zakresu historii naszego regionu.

Obchody zakończyła projekcja filmu „Błogosławiona wina”. Ten niezwykle barwny fabularyzowany dokument zbudowany na kanwie historii rodu Sapiehów przybliżył młodzieży cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej.                                                                                                               

ZSP nr 6 w Siedlcach

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement