reklama

Odpust i Bierzmowanie

fot. Aga Król

8 czerwca br. Parafia Garnizonowa w Siedlcach przeżywała odpust w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego

reklama

Diecezja Siedlecka w dniach 7-9 czerwca 2018 r. przeżywa jubileusz 200 lat istnienia. W uroczystościach bierze udział Episkopat zebrany na  379 sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim, który był pierwszą stolicą diecezji.

 

W tym samym czasie Parafia Garnizonowa w Siedlcach  przeżywała odpust w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Polowy Wojska Polskiego Generał dr Józef Guzdek, który w czasie mszy świętej udzielił sakramentu bierzmowania 16 kandydatom.

Księdza Biskupa serdecznie powitał ks. prałat dr Andrzej Dziwulski, proboszcz parafii. młodzież i rodzice. W swoim słowie pasterskim skierowanym do młodzieży i licznie  zgromadzonych wiernych Arcypasterz mówił o darach Ducha świętego, które uspasabiają chrześcijanina do mężnego i rozumnego wyznawania wiary. Podziękował również ks. proboszczowi za 25 lat wiernej służby Kościołowi w Wojsku Polskim i 20 lat posługi w Siedlcach. Odznaczył też ks pułkownika Dziwulskiego medalem” Milito pro Christo”. Po Eucharystii młodzież, rodzice i ksiądz proboszcz podziękowali Księdzu Biskupowi za dar sakramentu bierzmowania i celebrację Eucharystii.

Procesja eucharystyczna zakończyła uroczystości.

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama