reklama

Akcja Fishmob w „Kolejówce”

fot. ZSP nr 6

21 maja 2018 roku modlitwą Anioł Pański młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanego potocznie „Kolejówką” rozpoczęła akcję Fishmob - cała Polska tańczy dla Jana Pawła II.

reklama

Powodów do radosnego świętowania było kilka, jak wybrzmiało w powitaniu: „Po pierwsze jako Kościół napełniony Duchem świętym, wychodzimy na place, by głosić radosną wieść, że Jezus Chrystus żyje. Po drugie dziękujemy dziś Matce Kościoła- Najświętszej Maryi Pannie, za Jej obecność i wstawiennictwo. Po trzecie dziękujemy najlepszemu Ojcu za dar Jana Pawła II – w piątek osiemnastego maja obchodziłby 98 urodziny… Po czwarte już wkrótce rozpocznie się dwudzieste drugie spotkanie młodych Lednica 2000. Chcemy już teraz doświadczyć radości tego czasu włączając się w tańce uwielbienia znane właśnie z tych spotkań…i zachęcić wszystkich, aby dzień 2 czerwca świętować właśnie tam, w miejscu gdzie Mieszko I przyjął chrzest.”

Po duchowym wprowadzeniu, boisko rozbrzmiało dźwiękiem lednicowych hitów i wypełniło się radością wspólnego tańca na cześć Pana. 

W wydarzeniu aktywny udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele „Kolejówki”, ale także młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i przechodnie, którzy zaciekawieni dołączali do tańczącej, szkolnej społeczności.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama