reklama

Ogólnopolskie mistrzostwa szaradziarskie Łochowa

uczestnicy zmagań

27 stycznia w Sali konferencyjnej odrestaurowanego dworca kolejowego odbyły się V Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa pod honorowym patronatem Burmistrza Pana Roberta Gołaszewskiego.

reklama

W turnieju zorganizowanym przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie i Białostocki Klub Szaradzistów „Arara” wystartowało 28 osób z całej Polski. 
Na szaradzistów czekały dwie rundy z 52 zadaniami przygotowanymi przez Sławomira Koszelewa. Rundy trwały odpowiednio 70 i 60 minut, do zdobycia było łącznie 150 punktów. Po oddaniu prac uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek i wziąć udział w atrakcji turystycznej zorganizowanej przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury, którym była między innymi wycieczka do jedynego w Polsce Muzeum Gwizdka w Gwizdałach. O zbiorach muzeum opowiadał Roman Kuzelyak artysta, ceramik – garncarz i twórca wielu wyrobów ceramicznych. Kolejnym zaś punktem wycieczki był „Pałac Łochów gdzie uczestnicy mistrzostw mieli okazję poznać historię kompleksu pałacowo-parkowego powstałego w XIX wieku z inicjatywy hrabiego Józefa Hornowskiego.
Zwycięzcą mistrzostw szaradziarskich Łochowa został Gąska Maciej z Poniatowej, drugie miejsce zajął Wójtowicz Stanisław z Prac Dużych, a trzecie –Wójtowicz Magdalena. Laureaci otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Gminę Łochów, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, redakcję „Rozrywki”.   

Do zobaczenia za rok!

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement