reklama

Samorządowcy wspierają policję

fot. Aga Król

3 stycznia o godz. 14.30 odbyła się uroczystość przekazania Komisariatowi Policji w Mordach nowego samochodu Opel Mokka.

reklama

 

Pojazd kosztował ponad 80 tysięcy złotych. Około połowy tej kwoty przekazały samorządy, które są obsługiwane przez placówkę w Mordach. Są to gminy: Mordy, Paprotnia, Przesmyki i Korczew.

W uroczystości poświęcenia samochodu, którego dokonał proboszcz parafii w Mordach, ks. Karol Klewek, uczestniczył między innymi komendant powiatowy policji w Siedlcach, podinspektor Andrzej Dziewulski. Klucze do służbowego Opla z rąk burmistrza Mordów Jana Ługowskiego odebrał komendant Komisariatu Policji w Mordach, Karol Stefaniuk.

- Opel Mokka ma napęd na cztery koła przez co doskonale nadaje się do służby terenowej – mówi sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Mordy, Mirosław Łukowski. – To już drugi samochód, którego kupno zostało wsparte przez samorządy. Najnowszy pojazd jest odpowiednio oznakowany i wyposażony. Już rozpoczął swoją służbę. 

   28 grudnia nowy samochód otrzymał także Posterunek Policji w Zbuczynie.

- My także mamy Opla Mokka – mówi wójt gminy Zbuczyn, Tomasz Hapunowicz. – Nasz samorząd dofinansował połowę kwoty przeznaczonej na jego kupno.

   Już około godziny 15.30 (w kilkanaście minut po oficjalnym przekazaniu samochodu policjantom z Mordów) otrzymaliśmy informację:

- Przed chwilą nowy samochód wyjechał na swoją pierwsza interwencję – informował M. Łukowski. – Widać więc, że nowy nabytek jest bardzo potrzebny i na pewno przyczyni się poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. (Z.J.)

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement