reklama

Bunia dostanie mniej

fot. Aga Król

- Podziękujemy wam przy urnach! - wykrzyczały młode matki radnym w Skórcu zaraz po tym, jak zdecydowali oni obniżeniu dotacji dla niepublicznego żłobka "Bunia w Dąbrówce Ług.

reklama

Do tej pory dotacja na jedno dziecko wynosiła 600 złotych,a  od 1 stycznia spadnie o połowę.

Na sesję przyszlom kilkudziesięciu rodziców. Próbowali tłumaczyc, że nie stać ich na wyższe opłaty i że chcą pracować.

Wójt Stanisław Kaliński mówił z kolei, że matki mają teraz 500 plus, a gminy nie stać na finansowanie żłobka w takiej kwocie jak dotychczas. Przewodnicząca Rady Grażyna Pietrak mówiła właścicielom "Buni", żeby postarali się o dotację unijną na żłobek, tak jak taka sama placówka w gminie Siedlce. Tyle, że w gminie Siedlce żłobek stworzyła sama... gmina, a rodzice nie będa za niego płacić aż do listopada 2019 roku!

- Nie jesteśmy potworami, lubimy dzieci - mówił wiceprzewodniczący Rady Tomasz Dąbrowski. - Tylko nas nie stać na taką dotację.

- Powinno was zastanowić dlaczego tyle młodych matek przyszło na sesję - mówiła posłanka Anna Siarkowska, która przyjechała na sesję, by wesprzeć rodziców.

Na nic jednak zdały się te agrgumenty. Tylko jeden radny (Radosław Strzaliński) zagłosował przeciwko obniżaniu dotacji (radni mieli nawet problem z tym, by policzyć głosy).

Szersza relacja z sesji w środowym wydaniu "TS". (jj)

Komentarze (55)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 43/2018 w sprzedaży od 2018-10-24.

Advertisement