reklama

Nieuchwytne i enigmatyczne

Aleksandra Rykała ze swoją mamą i profesorem

"Przestrzenie i miejsca" wernisaż prac Aleksandry Rykały od dziś (11 września) można oglądać w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

reklama

"Przestrzenie i miejsca" wernisaż prac Aleksandry Rykały od dziś (11 września) można oglądać w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

"Każdy obraz to pauza - moja opowieść o osobistym odczuwaniu przestrzeni i dotykaniu miejsca, o relacjach między człowiekiem a przestrzenią, doświadczaniu sacrum i profanum. Opowieść nieuchwytna i enigmatyczna, nasycona światłem i zanikająca w cieniu. To wsłuchiwanie się i wpatrywanie w człowieka i przestrzeń, swoiste odczytywanie i chwytanie miejsca. Opowieść utkana z linii, plam i rozległych geometrycznych płaszczyzn - śladów myśli, emocji i odczuć. Plątanina kresek, przenikanie powierzchni i struktur, chwytanie pionu i poziomu, horyzontu i jego braku. Emocje i intelekt, ekspresja natury i analityczność umysłu - kontrasty, dysharmonie, rozdźwięki. Wszystko odnalezione w miejscach, w których przyszło mi bywać. Są w tych pauzo-obrazach dalekie echa podlaskich lasów, pól i pejzaży, wschody i zachody słońca, usłyszane melodie, angielska dziewicza wyspa Isle of Weight, miasto El Greca - Toledo, czy jedyna na świecie parafia neounicka w obrządku bizantyjsko-słowiańskim w Kostmłotach nad Bugiem, mnogość skojarzeń i wir myśli. Ślady przebywania tu i teraz, wszystko zdaje się być zatopione w malarskiej tkance..." – tak o swoich pracach mówi artystka. A Wam, jak się podobają? Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Janusza Mazurka.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement