reklama

Giełda kolekcjonerów

Do wyboru, do koloru... fot. Sławomir Kordaczuk

9 lipca odbyła się przed ratuszem „pod Jackiem” V Giełda staroci i rzezy potrzebnych komuś innemu. Organizatorami byli: Muzeum Regionalne w Siedlcach i Siedlecki Klub Kolekcjonerów PTTK Oddział „Podlasie”. Podobne giełdy odbywają się cyklicznie w drugą niedzielę obu miesięcy wakacyjnych. Następna planowana jest na 13 sierpnia.

reklama

W piątej uczestniczyli kolekcjonerzy z: Siedlec, Łukowa i Siemiatycz. Jednym słowem była kolekcjonerska reprezentacja z trzech sąsiadujących ze sobą województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Swój odrębny namiot miał Ostrołęcki Klub Kolekcjonerów „Unikat”. Koledzy z Ostrołęki są już częstymi gośćmi nie tylko spotkań Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów, ale i Jarmarków św. Stanisława.

            W ofercie wyraźnie największą ilość widziało się numizmatów i wszelkich tematów odznak, odznaczeń i oznak. Wśród zwracały uwagę odznaczenia dawnego ZSRR i odznaki zasłużonych pracowników różnych dziedzin gospodarki lub działaczy społecznych. W tym roku mniej było przedmiotów, będących celem poszukiwań militarystów. Natomiast pojawiły się inne zauważalne tendencje w budowaniu kolekcji tematycznych: kapsle i nalepki piwne, bilety komunikacyjne, długopisy (także wypisane), zegarki (w tym chodzące), książki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia dawnych Siedlec. Nawet te kolorowe, sprzed kilku lat ukazywały zachodzące dynamicznie zmiany w urbanistyce miasta.

            Zapraszamy giełdy odbywające się przed siedzibą Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Mogą Państwo poznać ludzi z pasją i dołączyć do tego bardzo przyjaznego, otwartego i ciekawego towarzystwa.

tekst i zdjęcia Sławomir Kordaczuk

 

        

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement