reklama

Pierogowa uczta w Miedznie

Prezes stowarzyszenia "Skarbiec" Ewa Chomżyńska. fot. sej

Setki osób bierze udział w festynie „Pierogowa uczta”, który odbywa się dziś (9 lipca) na placu przy Gimnazjum w Miedznie. Impreza potrwa do północy.

reklama

„Pierogowa uczta”, którą po raz ósmy zorganizowało stowarzyszenie „Skarbiec”, staje się jedną z większych kulinarnych imprez w powiecie węgrowskim. Do Miedzny przyjeżdża bardzo wiele osób, które chcą popróbować najlepszych pierogów w regionie.

W tym roku gospodynie przygotowały około 13 tys. pierogów. Każdy mógł znaleźć swój smak. Były m.in.: pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, z kurkami, z serem na słodko, z serem i miętą, z serem i brzoskwinią, z serem i jagodami, z kaszą gryczaną, z suszonymi pomidorami i bazylią, z kapustą i pieczarkami, z wiśniami oraz ze szpinakiem i rybą. Po pierogi ustawiały się długie kolejki. Po godz. 16 wszystkie zostały sprzedane.

W czasie imprezy odbyło się kilka konkursów. Jednym z nich był konkurs na najlepsze pierogi. Czyje w tym roku pierogi zyskały miano najsmaczniejszych? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu „Tygodnika Siedleckiego”. Nasza redakcja była patronem medialnym "Pierogowej uczty".

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement