reklama

Spotkanie autorskie w bibliotece

spotkanie z Markiem Grabowskim

23 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie gościła pisarza, scenarzystę filmów i programów dla dzieci Andrzeja Marka Grabowskiego.

reklama

Jest to twórca znany wielu pokoleniom m.in. z programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 dzieci z Zespołu Szkół w Krzywdzie. Autora przywitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Prządka.

Pan Tik-Tak nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Artysta opowiadał o swoich książkach w bardzo zajmujący sposób. Poznaliśmy m.in. Kasię - bohaterkę z książeczki pt. Instrukcja obsługi pieska Jacósia, której największym marzeniem było posiadanie pieska.

O wojennych doświadczeniach matki pisarza opowiada książka Wojna na Pięknym Brzegu, a o uczuciach dla dzieci oraz przygodach stworzonka z kosmosu opisuje najnowszy utwór naszego gościa pt. Mumciuś.

W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. W wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu Pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, Zająca Poziomka oraz przystojniak – Kulfon.

Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci mogły wcielić się w rolę aktorów. Były śmieszne dialogi oraz wspólne śpiewanie znanych piosenek Pana Andrzeja. Odbyła się również konferencja prasowa, podczas której dzieci mogły dowiedzieć się jak powstają kukiełki oraz skąd się biorą pomysły na programy telewizyjne dla dzieci.

Wizyta upłynęła w bardzo wesołej i sympatycznej atmosferze. Chętni uczestnicy spotkania mogli nabyć książkę autorstwa naszego gościa oraz uzyskać autograf z osobistą dedykacją od pisarza.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement