reklama

W naszym magicznym domu

Autorzy prezentowanych prac ze swoimi wychowawcami, fot. Jarek Kurzawa

Do 30 kwietnia w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przy ul. Popiełuszki 9 można oglądać wystawę prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim.

reklama

Ekspozycja jest zatytułowana "W naszym magicznym domu". Na UPH jest prezentowana po raz ósmy. Można na niej zobaczyć „magiczne” prace plastyczno–manualne sekcji oraz zespołów klasowych, wielkanocne ozdoby świąteczne, projekty sportowych plakatów oraz ciekawą dokumentację zdjęciową z działań ośrodka.

Wystawa wpisała się w uroczyste otwarcie IV Międzynarodowego Kongresu Inkluzji Społecznej na Uniwersytecie. Wernisaż był okazją do spotkania z młodymi twórcami. Do wspólnego odsłonięcia wystawy Dyrektor SOSW Anna Hołownia zaprosiła gości – przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Urzędu Miasta Siedlce, powiatu siedleckiego, gminy Siedlce oraz Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Obecni byli przyjaciele ośrodka z placówek i instytucji regionu oraz rodzice uczniów. A całość uświetnili w części artystycznej uczniowie - doskonale recytująca Patrycja i zachwycające roztańczone najmłodsze dziewczynki z debiutującymi przedszkolakami. Wszyscy zebrali gromkie brawa. Motto wystawy przedstawił uczeń ośrodka - Wojtek - słowami: „Tutaj uczymy się, spędzamy miło czas i tworzymy nasze prace. Tutaj spełniamy swoje marzenia. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i odwiedzenia  naszego magicznego domu w Stoku Lackim.”  

Kuratorem wystawy jest Elżbieta Nowak.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement