reklama

Spotkanie z Burmistrzem w PG 2

przemawia D. Szustek

Do niecodziennego spotkania doszło we wtorek 14 marca w Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Burmistrz miasta Łuków – Dariusz Szustek wraz z radnym Ryszardem Smolarzem przyjęli zaproszenie na debatę z uczniami na temat samorządności w naszym mieście.

reklama

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną nt. "Władze samorządowe naszego miasta"
W dalszej części burmistrz odpowiadał na pytania młodej publiczności. 
Opowiadał m.in. o postępach rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 4. Zapewnił o planach remontowych dworca PKP i o staraniach o uruchomienie kas biletowych. Na pytanie o zaangażowanie społeczne obywateli, burmistrz docenił wielką aktywność obywateli, przytoczył fakt, iż w poprzedniej kadencji podczas cotygodniowych poniedziałkowych spotkań z mieszkańcami przyjął prawie trzy tysiące siedemset osób. Obiecał remont ulicy Łapiguz wraz ze ścieżką rowerową, rozmowy z Generalnym Zarządem Dróg Publicznych trwają. Jeszcze w tym roku pojawi się ścieżka rowerowa na ulicy radzyńskiej, jest pomysł wybudowania ścieżki rowerowej nad zalew Zimna Woda. Na ten rok zaplanowana jest budowa kładki rowerowej na Krznie. Rozpocznie się też budowa trzeciego odcinka tzw. małej obwodnicy miasta. W przyszłym roku rozpocznie się też modernizacja ulicy Polnej. Burmistrz stwierdził, iż wspólnie z radą miasta „nie zasypiają gruszek w popiele” i tam, gdzie jest to możliwe, zabiegają o nowe inwestycje. Padło oczywiście pytanie o powstanie w Łukowie restauracji Mc Donalds, lecz burmistrz wyjaśnił, iż ta inwestycja zależy tylko i wyłącznie od właścicieli sieci. Wyjaśnił, że sieć daje logo, budynki natomiast należą do właściciela, który indywidualnie stara się o koncesję. Opisując przebieg reformy edukacji w naszym mieście burmistrz podkreślił, iż ustawy należy wcielać w życie, dlatego dyrektorzy łukowskich szkół na spotkaniu dokonali podziału okręgów szkolnych. 
Uczniowie „Dwójki” podczas tego spotkania z burmistrzem zaskoczyli wyjątkowym zainteresowaniem tematem spotkania, udowodnili tym samym, że młodzież interesuje się sprawami własnego miasta i chce mieć w przyszłości wpływ na jego zarządzanie. 
Debatę trzecioklasistów z burmistrzem na temat samorządności w naszym mieście przygotowały uczennice kl. 3c - Joanna Kajka i Aleksandra Lada w ramach projektu z WOS pod kierunkiem nauczycielki Agaty Kurowskiej - Kacprzak.

 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Kup e-wydanie

Najnowszy numer 16/2017 w sprzedaży od 2017-04-19.